Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

Superbrands

W wyniku badania konsumenckiego na próbie ponad 15 tysięcy respondentów oraz na podstawie oceny ekspertów Rady Marek, w roku 2016 Międzynarodowa organizacja Superbrands już po raz jedenasty wyłoniła ścisłą elitę wśród brandów konsumenckich obecnych na polskim rynku. Tytułami „SUPERBRANDS 2016/17” oraz „CREATED IN POLAND SUPERBRANDS 2016/17” czwarty rok z rzędu zostały wyróżnione również znane i cenione marki farb – śnieżka oraz MAGNAT.

Tytuły te stanowią ważną informację dla konsumentów na temat jakości i zaufania, jakim cieszą się wyróżnione brandy.

Superbran

Perły Polskiej Gospodarki

W roku 2016 Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA znalazła się na wysokiej, 13 pozycji (awans o 6 miejsc w stosunku do roku poprzedniego ) prestiżowego rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, organizowanego przez anglojęzyczny miesięcznik ekonomiczny „Polish Market”, który na swoich łamach całym świecie promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę. Awans Firmy w zestawieniu potwierdza jej silną pozycję na rynku oraz świadczy o przynależności do grona czołowych krajowych przedsiębiorstw.

Perły Polskiej Gospodarki

„Lista 500”

Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA w roku 2016 odnotowała awans w publikowanym przez „Rzeczpospolitą” zestawieniu „Lista 500”. W rankingu prezentującym największe polskie firmy śnieżka została sklasyfikowana na 450 miejscu, co oznacza poprawienie wyniku o 15 pozycji w stosunku do roku 2015. „Lista 500” jest najstarszym tego typu zestawieniem w polskiej prasie. Przy jego tworzeniu pod uwagę brane są takie kryteria jak: przychody firm ze sprzedaży, zysk operacyjny, ponoszone nakłady inwestycyjne oraz wielkość zatrudnienia.

„Lista 500”

Lista 2000

W prestiżowym zestawieniu „Lista 200”, prezentującym firmy będące „wizytówką polskiej gospodarki” kolejny rok z rzędu znalazła się Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA. W opublikowanej w 2016 roku piętnastej edycji rankingu Spółka dominująca została sklasyfikowana na 588 miejscu. Zestawienie powstaje w oparciu o szereg najważniejszych wskaźników finansowych, brane są pod uwagę m.in.: przychody ze sprzedaży, zysk operacyjny oraz nakłady na inwestycje. „Lista 2000” stanowi rzetelne źródło wiedzy o rodzimej gospodarce.

Lista 2000

Ranking Najcenniejszych Polskich Marek

W 13 edycji „Rankingu najcenniejszych polskich marek” dziennika „Rzeczpospolita” Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA uplasowała się na wysokim 110 miejscu, awansując o 3 pozycje w porównaniu do 2015 roku. Spółka dominująca osiągnęła najlepszą notę wśród producentów farb i lakierów w Polsce. Marka śnieżka poprawiła również wynik (wzrost o jedną pozycję) w rankingu mocy marek, plasując się na 21 miejscu w swojej kategorii branżowej, dość szeroko określonej jako „Pozostałe produkty niespożywcze”. Obecna była również w minirankingach, prezentujących preferencje konsumentów. Zostały one stworzone przez dziennik „Rzeczpospolita”, aby zaprezentować brandy, które osiągnęły najlepsze oceny w odniesieniu do poszczególnych wskaźników, składających się na siłę marki.

Ranking Najcenniejszych Polskich Marek

„Kreator Przedsiębiorczości”

Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA została ogłoszona liderem w powiecie dębickim, otrzymując tytuł „Kreatora Podkarpackiej Przedsiębiorczości 2016” - podczas Gali rankingu „Złota Setka”, organizowanej przez „Gazetę Codzienną Nowiny” i Małopolski Instytut Gospodarczy. Spółka dominująca uplasowała się również na wysokiej 10. pozycji w klasyfikacji ogólnej. Awansowała tym samym o jedno miejsce w porównaniu do poprzedniej edycji zestawienia.

„Kreator Przedsiębiorczości”

„Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

„Inwestor 10-lecia” to tytuł jaki otrzymała w roku 2016 Fabryka Farb i Lakierów śnieżka SA w ramach konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2016”. Świadczy to o jej przynależności do elitarnego grona najprężniej działających podmiotów gospodarczych na Podkarpaciu, stanowi również wyraz uznania Kapituły dla sposobu zarządzania przedsiębiorstwem oraz obranej strategii gospodarczej.

„Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

„Absolutny Faworyt Sukcesu”

W roku 2016 Spółka śnieżka - Ukraina po raz kolejny wzięła udział w konkursie „Faworyt Sukcesu”. Marka śnieżka zajęła pierwsze miejsce w rankingu w kategorii „Farba”, uzyskując status „Absolutnego Faworyta Sukcesu”. Celem konkursu jest wyłonienie marek, które cieszą się największym zaufaniem i popularnością wśród konsumentów oraz ekspertów z branży chemii budowlanej.

„Absolutny Faworyt Sukcesu”
WYPISZ WYMALUJ
wszystko jest inspiracją

Zintegrowany Raport Roczny 2016 - Copyright © 2017 Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA